Stal staniała najmocniej od marca

opublikowano: 19-06-2018, 15:40
aktualizacja: 19-06-2018, 15:41

Cena stali i rudy żelaza spadła najmocniej od marca z powodu eskalacji obaw dotyczących wojny handlowej.

Kontrakty futures na stalowe pręty zbrojeniowe na giełdzie w Szanghaju pokazywały spadek ceny o nawet 4,3 proc., najwięcej od 29 maraca. Ruda żelaza taniała o 6,4 proc., najmocniej od 23 marca.

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć.
Zobacz więcej

CENNY ŁADUNEK: Marek Suchowolec z IGMNiR szacuje, że wartość skradzionego ładunku może sięgać nawet 0,5 mln zł. Nic dziwnego, że okradzeni starają się go odnaleźć. Bloomberg

Prezydent Donald Trump kazał zidentyfikować więcej chińskich produktów, które mogłyby zostać obłożone dodatkowym 10-procentowym cłem. Zasygnalizował gotowość obłożenia cłem chińskiego importu wartości 200 mld USD gdyby Chiny zastosowały działania odwetowe na wcześniejsze obłożenie cłem ich eksportu do USA wartości 50 mld USD.

- Zwiększenie napieć w relacjach handlowych nasila obawy inwestorów – napisali analitycy First Futures Ltd.  - To może powodować powstanie presji spadkowej na ceny stali w bliskiej przyszłości, choć w dalszej niższa podaż metalu w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez ochronę środowiska będą wsparciem dla rynku – dodali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Stal staniała najmocniej od marca