Stałe wspieranie lokalnej społeczności

Adrian Morel
opublikowano: 24-05-2018, 22:00

Średzka Woda skanalizowała już ponad 97-proc. gminy Środa Śląska.

Spółka ze Środy Śląskiej dzięki rozległym pracom inwestycyjnym stale poprawia komfort życia mieszkańców.

Środa Śląska jest skanalizowana już w 97 proc. Stale podnosząc ten wskaźnik, spółka Średzka Woda nie tylko zwiąksza komfort mieszkańców, ale przyczynia się do rozwoju gminy.
Zobacz więcej

PODWÓJNY EFEKT:

Środa Śląska jest skanalizowana już w 97 proc. Stale podnosząc ten wskaźnik, spółka Średzka Woda nie tylko zwiąksza komfort mieszkańców, ale przyczynia się do rozwoju gminy. Fot. ARC

Średzka Woda skanalizowała już ponad 97-proc. gminy Środa Śląska. Jej specjalizacja, skupiająca się na zbiorowym zaopatrywaniu w wodę oraz odprowadzaniu zanieczyszczeń, po raz kolejny została doceniona. Za działania w ramach nowatorskich inwestycji komunalnych z myślą o mieszkańcach, w trosce o komfort ich życia i otaczające środowisko, Średzka Woda została już po raz trzeci wyróżniona Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju, w kategorii „Innowacje w gospodarce komunalnej”.

— Bardzo się cieszę, że po raz trzeci zostaliśmy wyróżnieni tak prestiżową nagrodą. Na tym przykładzie doskonale widać, jak bardzo dbamy o środowisko mieszkańców i staramy się im pomagać. Dla mnie otrzymanie wyróżnienia jest ogromną radością i motywacją do dalszych prac — mówi Antoni Biszczak, prezes Średzkiej Wody.

Podstawowym założeniem przedsiębiorstwa jest wspieranie lokalnej społeczności, ponieważ fundamentem działania spółki jest zaopatrywanie mieszkańców w wodę i odbiór ścieków. Współpraca z mieszkańcamijest ciągła i dzięki temu pozytywnie odbierana. Spółka w swoich wieloletnich planach zakłada zakończenie kanalizacji w gminie Środa Śląska, która w tym momencie jest już skanalizowana w ponad 97-proc.

— Myślę, że w ciągu najbliższych trzech lat zakończymy kanalizację całej gminy. Dzięki temu będzie jedną z niewielu w naszym kraju, która jest skanalizowana w 100 procentach — mówi Antoni Biszczak.

W tym roku rozpoczyna się następna inwestycja realizowana przez Średzką Wodę — to kolejny krok na drodze do pełnego skanalizowania gminy. Budowa kanalizacji sanitarnej w Lipnicy oraz sieci kanalizacji sanitarnej biegnącej z tej miejscowości do miejscowości Szczepanów rozpoczęła się wiosną 2018 r. i potrwa do jesieni 2019 r. Już na początku stycznia 2018 r. ogłoszony został przetarg na wykonanie prac, a samą inwestycję wesprze finansowo gmina.

Projekt zakłada budowę kanalizacji sanitarnej tłoczonej oraz grawitacyjnej, kanalizacji metodą przewiertu, kanałów bocznych, dwóch kompletnych przepompowni z zasilaniem energetycznym oraz z odtworzenia nawierzchni. Równolegle rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej, którą zleciła gmina, dzięki nawiązaniu rzetelnej współpracy ze spółką ze Środy Śląskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adrian Morel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Stałe wspieranie lokalnej społeczności