Stalexport boi się upadku HK

Dariusz Karolak
opublikowano: 15-01-2001, 00:00

Stalexport boi się upadku HK

Pierwsze wsparcie 16,20 zł w drodze do realizacji zasięgu dolnego wybicia z podwójnego dna (11,90 zł) padło. W tej sytuacji upieranie się przy zakupie tych „superatrakcyjnych wskaźnikowo“ walorów do momentu osiągnięcia 14,70 zł nie ma większego sensu, a ewentualne korekty w górę powinny zostać wykorzystane jako okazja do redukowania pozycji. Optymistycznym akcentem jest analiza zachowania tygodniowego wskaźnika DI-, która w oparciu o historię pozwala oczekiwać, że punkt przesilenia trwającej fali spadkowej na długi czas wyznaczy twarde lokalne dno (XII,96, I’98).

Rzecz w tym, że nie wiadomo gdzie spadek się zakończy, a wyrywanie się przed szereg może mieć opłakane skutki. Cena nowej emisji owiana jest zasłoną milczenia, a trudna sytuacja jednego z większych kontrahentów Stalexportu, HK, dodatkowo negatywnie wpływa na wycenę tych akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stalexport boi się upadku HK