Stalowy Salzgitter przejmuje i drożeje

Marek Druś
opublikowano: 01-12-2006, 00:00

Akcje Salzgittera, drugiego producenta stali w Niemczech, pobiły w czwartek historyczny rekord. Spółka poinformowała o zamiarze przejęcia średniej wielkości producenta stali w Europie Zachodniej. Nie ujawniła jednak jego nazwy. Przeprowadziła już jego due diligence i rozpoczyna negocjacje cenowe.

Prezes Heinz Fuhrmann zadeklarował, że zostanie ona przedstawiona w ciągu kilku miesięcy. Jednym z kandydatów do przejęcia, wskazywanym przez analityków, jest należący w 51 proc. do Mittal Arcelor niemiecki Dillinger Huette. Jego produkcja uzupełniałaby dobrze obecną ofertę Salz- gittera.

Salzgitter zdecydował się na udział w konsolidacji branży, bo jest w doskonałej kondycji i ma dużo wolnej gotówki. W III kwartale osiągnął rekordowy zysk, głównie dzięki 11-procentowemu wzrostowi cen wyrobów walcowanych na zimno. Dodatkowo sprzedała za 907 mln EUR akcje francuskiego producenta rur — Vallourec. Akcje Salzgitter podwoiły wartość w ciągu ostatnich 52 tygodni. Wartość rynkowa spółki wzrosła do prawie 6 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu