Standard Chartered przywraca dywidendę

opublikowano: 25-02-2021, 11:44

Brytyjski bank poinformował w czwartek o powrocie do wypłat dywidendy. Potwierdził także swoje długoterminowe prognozy w zakresie zysków, pisze Reuters.

Standard Chartered
Standard Chartered
Paul Yeung

StanChart twierdzi, że całkowity dochód w 2021 roku prawdopodobnie będzie podobny do tego z 2020 roku ze względu na wpływ globalnych obniżek stóp procentowych.

Londyński pożyczkodawca, który koncentruje się na działalności w Azji, poinformował, że wypłaci dywidendę w wysokości 9 centów na akcję. „Spodziewamy się, że będziemy w stanie z czasem zwiększyć całoroczną dywidendę na akcję, realizując naszą strategię i dążąc do 10-procentowego zwrotu z kapitału“ - stwierdzono w oświadczeniu.

Zysk EBITDA Standard Chartered spadł rok do roku o 57 proc. - z 3,71 do 1,61 mld USD. Bank podał że utrata wartości kredytów w ubiegłym roku wzrosła ponad dwukrotnie w związku z pandemią. StanChart, podobnie jak inni światowi pożyczkodawcy, z powodu ożywienia na giełdach, odnotował w 2020 roku dobre wyniki w swoim banku inwestycyjnym. Dochody działu rynków finansowych wzrosły o 18 proc.

Po publikacji wyników akcje StanChart notowane w Hongkongu spadły o 1,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane