Standard Chartered radzi kupować jena

opublikowano: 11-02-2020, 07:30

Rynki zbyt nisko szacują ryzyko, że prezydent Donald Trump może przegrać wybory. Dlatego inwestorzy powinni rozważyć zakup jena jako zabezpieczenie, przekonuje Standard Chartered.

Od początku roku indeks dolara amerykańskiego wzrósł o ponad 2 proc. i jest mocniej niż oczekiwano skorelowany z szacunkami prawdopodobieństwa ponownego wyboru Donalda Trumpa na prezydenta, zwrócił uwagę Steve Englander, szef analizy rynku walut G10 w Standard Chartered. Jego zdaniem, inwestorzy powinni jednak zabezpieczyć się na wypadek porażki Trumpa na parze dolar-jen.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Widzimy spadek USD/JPY jako zabezpieczenie kiedy znajdzie się w przedziale 109,50-110,50 – napisał Englander w raporcie. – Ograniczona możliwość wzrostu JPY, jego niska implikowana zmienność, a także wrażliwość na negatywne szoki polityczne i gospodarcze czynią z jena atrakcyjne zabezpieczenie długich pozycji – dodał.

Jen od maja ubiegłego roku był notowany przez większą część czasu poniżej 110 za dolara. Englander uważa, że japońscy politycy mogą chcieć uniknąć nadmiernego osłabienia jena, co mogłoby stać się problemem politycznym podczas tegorocznych wyborów. Od sierpnia, kiedy była najniżej od prawie trzech lat, para USD/JPY wzrosła o ponad 5 proc. do 109,87.

We wtorek jen słabnie o 0,16 proc. do 109,87 za dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane