Standard Chartered wskakuje w chmurę

opublikowano: 02-09-2019, 22:00

Warszawskie biuro tworzy kolejny zespół — ds. technologii i innowacji. Zatrudnia już ponad 400 osób.

Rok temu Standard Chartered otworzył w Warszawie globalne centrum usług, które pracuje dla innych spółek z grupy, i zapowiedział, że w kilka lat będzie w nim zatrudniać 750 osób. Rząd wsparł inwestycję 3,7 mln zł grantu z programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki. Dziś centrum zajmuje się usługami przeciwdziałania przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem płynności i HR. Zatrudnia 434 osoby, z czego 60 — od wczoraj.

Kierowane przez Rowenę Everson warszawskie centrum Standard Chartered
wiosną przyszłego roku przeniesie się do The Warsaw Hub przy r ondzie
Daszyńskiego
Zobacz więcej

NOWE BIURO:

Kierowane przez Rowenę Everson warszawskie centrum Standard Chartered wiosną przyszłego roku przeniesie się do The Warsaw Hub przy r ondzie Daszyńskiego Fot. Marek Wiśniewski

— Jesteśmy mniej więcej w połowie drogi do realizacji pierwotnych planów. Nasz zespół rekrutacyjny i menedżerowie odpowiedzialni za budowanie zespołów intensywnie pracują nad zatrudnieniem kolejnych kilkuset specjalistów — mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca Standard Chartered w Warszawie.

Centrum poszerza zakres kompetencji.

— W ciągu ostatnich kilku miesięcy zbudowaliśmy jeden z najmocniejszych zespołów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce i światowej klasy zespół programistów Haskell. Na kanwie tych sukcesów i po dalszym rozpoznaniu rynku podjęliśmy decyzję o rozwoju o inne technologiczne specjalizacje — mówi Rowena Everson.

Szefem zespołu ds. technologii i innowacji został Cezary Piekarski, który kieruje też działem ds. ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

— Standard Chartered przechodzi globalną transformację do środowiska chmurowego. Specjaliści zatrudniani w Polsce będą odpowiadali za wsparcie migracji usług do chmury, rozwój aplikacji i infrastruktury chmurowej, konteneryzację oraz administrację i utrzymanie — mówi Cezary Piekarski.

Wkrótce powstanie kolejny zespół — będzie odpowiadać za zarządzanie ekspozycją banku na ryzyko rynkowe i kredytowe. Będą w nim pracować m.in. analitycy biznesowi oraz eksperci od zarządzania projektami i procesem zmian. Do warszawskiego biura dołączą też osoby z doświadczeniem w obszarze cyfrowych kanałów komunikacji i zarządzania relacjami z dostawcami. Wejdą w skład globalnego zespołu ds. komunikacji korporacyjnej, zarządzania marką i marketingu Standard Chartered.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy