Standard Chartered wskakuje w chmurę

opublikowano: 02-09-2019, 22:00

Warszawskie biuro tworzy kolejny zespół — ds. technologii i innowacji. Zatrudnia już ponad 400 osób.

Rok temu Standard Chartered otworzył w Warszawie globalne centrum usług, które pracuje dla innych spółek z grupy, i zapowiedział, że w kilka lat będzie w nim zatrudniać 750 osób. Rząd wsparł inwestycję 3,7 mln zł grantu z programu wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki. Dziś centrum zajmuje się usługami przeciwdziałania przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem płynności i HR. Zatrudnia 434 osoby, z czego 60 — od wczoraj.

NOWE BIURO:
NOWE BIURO:
Kierowane przez Rowenę Everson warszawskie centrum Standard Chartered wiosną przyszłego roku przeniesie się do The Warsaw Hub przy r ondzie Daszyńskiego
Fot. Marek Wiśniewski

— Jesteśmy mniej więcej w połowie drogi do realizacji pierwotnych planów. Nasz zespół rekrutacyjny i menedżerowie odpowiedzialni za budowanie zespołów intensywnie pracują nad zatrudnieniem kolejnych kilkuset specjalistów — mówi Rowena Everson, dyrektor zarządzająca Standard Chartered w Warszawie.

Centrum poszerza zakres kompetencji.

— W ciągu ostatnich kilku miesięcy zbudowaliśmy jeden z najmocniejszych zespołów ds. cyberbezpieczeństwa w Polsce i światowej klasy zespół programistów Haskell. Na kanwie tych sukcesów i po dalszym rozpoznaniu rynku podjęliśmy decyzję o rozwoju o inne technologiczne specjalizacje — mówi Rowena Everson.

Szefem zespołu ds. technologii i innowacji został Cezary Piekarski, który kieruje też działem ds. ochrony przed złośliwym oprogramowaniem.

— Standard Chartered przechodzi globalną transformację do środowiska chmurowego. Specjaliści zatrudniani w Polsce będą odpowiadali za wsparcie migracji usług do chmury, rozwój aplikacji i infrastruktury chmurowej, konteneryzację oraz administrację i utrzymanie — mówi Cezary Piekarski.

Wkrótce powstanie kolejny zespół — będzie odpowiadać za zarządzanie ekspozycją banku na ryzyko rynkowe i kredytowe. Będą w nim pracować m.in. analitycy biznesowi oraz eksperci od zarządzania projektami i procesem zmian. Do warszawskiego biura dołączą też osoby z doświadczeniem w obszarze cyfrowych kanałów komunikacji i zarządzania relacjami z dostawcami. Wejdą w skład globalnego zespołu ds. komunikacji korporacyjnej, zarządzania marką i marketingu Standard Chartered.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane