Stanikowe zagłębie na Podlasiu

SYS
21-05-2008, 00:00

Najważniejszym punktem na polskiej mapie bieliźniarstwa jest Białystok. W stolicy Podlasia działa 20 firm szyjących bieliznę.

Najważniejszym punktem na polskiej mapie bieliźniarstwa jest Białystok. W stolicy Podlasia działa 20 firm szyjących bieliznę.

Większość białostockich firm działających w branży bieliźniarskiej powstała po upadku spółdzielni Wzorcowa, która przed laty była potentatem na ogólnopolskim rynku. Doświadczenie pracowników spółdzielni nie poszły na marne — w mieście powstało kilkanaście małych branżowych przedsiębiorstw.

Rozwój produkcji, poszerzanie oferty, udział w najważniejszych europejskich targach bieliźniarskich — to spowodowało, że tutejsze firmy zdetronizowały na polskim rynku Łódź, która skupia się na produkcji odzieży. W branży mówi się o Białymstoku jako o „stanikowym zagłębiu”. Firmy z tego miasta współpracują ze sobą — już osiem lat temu zorganizowały dużą branżową imprezę Intimo 2000. Pokazy mody były nagrywane i emitowane przez Fashion TV. Obecnie w Białymstoku działa 20 firm — reprezentują wszystkie profile produkcji bieliźniarskiej. W promocji skutecznie pomagają im powstałe ostatnio — również na Podlasiu — duże sklepy internetowe sprzedające bieliznę

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SYS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Stanikowe zagłębie na Podlasiu