Stanisław Kluza zarobi w Skarbcu

opublikowano: 10-12-2018, 12:35

10 tys. zł brutto będzie co miesiąc zarabiał były przewodniczący KNF, pełniąc funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Skarbca Holdingu.

Walne zgromadzenie Skarbca Holdingu, właściciela Skarbca TFI, wymieniło cały skład rady nadzorczej. Jej przewodniczącym został Stanisław Kluza. W latach 2006-2011 był przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego, wcześniej ministrem finansów w rządzie Jarosław Kaczyńskiego, a ostatnio – w latach 2016-2017 – szefem Banku Ochrony Środowiska.

Stanisław Kluza
Zobacz więcej

Stanisław Kluza ARC

Jego kandydaturę zgłosiła spółka Aoram, która do niedawna była powiązana grupą Trigon i dysponuje jedną trzecią akcji Skarbca. Akcjonariusze Trigonu sprzedali jednak swoje akcje i nie jest jasne, kto obecnie stoi za Aoramem.

Wynagrodzenie przewodniczącego rady nadzorczej Skarbca to 10 tys. zł brutto miesięcznie.

Aktualizacja: W pierwotnej wersji tekstu przez pomyłkę napisałem, że zarobki przewodniczącego rady nadzorczej Skarbca to 15 tys. zł. Za pomyłkę przepraszam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stanisław Kluza zarobi w Skarbcu