Start-up numer 1: SenseTime

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Sztuczna inteligencja (AI) jest coraz częściej wykorzystywana w różnych technologiach na całym świecie, ale to Chiny mają najwyżej wyceniany start-up, który oferuje takie rozwiązania.

 Chodzi o SenseTime Group, młodą spółkę (jest na rynku od trzech lat), która pozyskała ostatnio na giełdzie 600 mln USD od grupy Alibaba i innych inwestorów. Jest wyceniana na 3 mld USD, co czyni ją najcenniejszą spółką działającą w obszarze sztucznej inteligencji na świecie. Specjalizuje się w systemach, które analizują rysy twarzy na obrazach cyfrowych w smartfonie.

Technologia rozpoznaje, kto jest widoczny na zdjęciu, nawet jeśli jest ono niewyraźne lub nie ma wysokiej jakości i pokazuje tłum ludzi. „Jeśli zostałeś sfotografowany chińskim telefonem albo spacerowałeś kiedyś po chińskiej ulicy, istnieje duża szansa, że twoja twarz już została zeskanowana przez oprogramowanie SenseTime” — napisał Bloomberg. Aplikacja jest obecnie zainstalowana na 100 mln urządzeń.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy