Start-upy wprowadzą się na Narodowy

opublikowano: 06-11-2014, 00:00

Ogólnopolska sieć akceleratorów Business Link zapewni młodym przedsiębiorcom nowe miejsce. Już wiosną 2015 r.

W przyszłym roku Stadion Narodowy w Warszawie stanie się siedzibą krajowych start-upów. Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, w ekosystemie której działają akceleratory biznesu Business Linki, oraz Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+, zarządzającej stadionem, podpisali umowę, na mocy której część powierzchni biurowej obiektu zostanie udostępniona młodym, innowacyjnym przedsiębiorcom.

Bloomberg

— Stadion Narodowy dzisiaj jest dla nas symbolem [red.: piłkarskiego] zwycięstwa Polski nad Niemcami, chciałbym, aby za pięć, sześć lat stał się również początkiem zwycięstwa polskich start- -upów i biznesu nad Stanami Zjednoczonymi, Chinami, Indiami. To jest marzenie nie tylko moje, ale również wielu ludzi, aby Polska na świecie była postrzegana jako kraj ludzi przedsiębiorczych, z którego wywodzą się globalne firmy — zaznaczył podczas inauguracji projektu Dariusz Żuk. „Narodowy” Business Link będzie dysponował 5 tys. mkw. powierzchni, miejsce do pracy znajdzie w nim ok. 800 firm.

— Teraz jesteśmy na etapie projektowania. Wejście pierwszych start-upów przewidujemy na przełom maja i czerwca. Rekrutację rozpoczniemy około marca — poinformował Dariusz Żuk.

W grudniu 2014 r. uruchomione zostaną jeszcze dwa Business Linki, w Lublinie i w Łodzi. W pierwszym, na powierzchni ponad 500 mkw., przygotowano ok. 100 miejsc pracy, siedem sal szkoleniowych oraz salę konferencyjną; drugi zajmie budynek o powierzchni ok. 600 mkw., znajdzie się w nim miejsce dla 30-40 osób.

Pozostałe, już działające, centra biznesu znajdują się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, w Trójmieście, we Wrocławiu, w Toruniu, Poznaniu oraz Szczecinie.

Przy okazji inauguracji „Narodowego” zaprezentowano dziesięć najciekawszych biznesów, rozwijanych w Business Linkach. Na liście „Top10” znalazły się m.in. firma Vintom, narzędzie aktywizujące odbiorcę materiałów wideo w internecie, Brand24, rozwijający narzędzie do monitoringu internetu i mediów społecznościowych, Intelclinic, firma pracująca nad opaską zwiększającą efektywność snu, Saule Technologies (pracuje nad materiałami pochłaniającymi światło i przetwarzającymi je na energię).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane