Start wyścigu do Tauronu

Maria Trepińska
opublikowano: 14-02-2008, 00:00

Jest nowa rada, będzie nowy zarząd energetycznej grupy. Prezes nie zamierza jednak złożyć broni i wystartuje w konkursie.

Jest nowa rada, będzie nowy zarząd energetycznej grupy. Prezes nie zamierza jednak złożyć broni i wystartuje w konkursie.

Najpierw resort skarbu wymienił radę nadzorczą (RN) Tauronu, teraz szykuje zmiany w zarządzie strategicznej spółki energetycznej. RN, której od 8 lutego przewodniczy prof. Antoni Tajduś, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie, ogłosiła konkurs na prezesa oraz czterech członków zarządu śląskiej spółki. Chętni mogą się zgłaszać do końca lutego, a na 7-8 marca przewidziano przesłuchania kandydatów do władz grupy.

Nie poddaje się

Obecnie spółką kierują Joanna Strzelec-Łobodzińska, prezes, i Janusz Grudziński, wiceprezes ds. finansowych. W grudniu posady stracili członkowie zarządu Filip Grzegorczyk i Bartosz Krzemieniewski.

— Zamierzam startować w ogłoszonym konkursie na stanowisko prezesa i członka zarządu — mówi Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Giełda nazwisk

Jednak według naszych informacji, spore szanse na fotel prezesa ma Dariusz Lubera, były wiceprezes Enionu, odwołany za czasów PiS. W branży cieszy się opinią fachowca. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii. Na giełdzie nazwisk wymienia się także Jana Kurpa, prezesa Południowego Koncernu Energetycznego, którego PiS nie zdołało zwolnić z pracy, bo natrafiło na opór załogi.

Tauron Polska Energia skupia m.in. Enion, ProEnergię i Elektrownię Stalowa Wola. Grupa zatrudnia około 20 tys. osób. Jej roczne przychody sięgają 13 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy