Startuje Kongres Smart Metropolia

PAP, DI
opublikowano: 21-11-2016, 13:42

23 i 24 listopada w AmberExpo w Gdańsku odbędzie się piąta edycja międzynarodowego Kongresu Smart Metropolia.

 Dwudniowy Kongres to spotkanie przedstawicieli administracji, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych, stanowiące międzynarodowe forum wymiany koncepcji i doświadczeń, związanych z funkcjonowaniem i problematyką obszarów metropolitalnych.

Tematem przewodnim wydarzenia jest "Otwartość i bezpieczeństwo". W jego trakcie uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji wielu zagranicznych gości oraz ekspertów z całej Polski, którzy przedstawią swoje wystąpienia w trzech blokach tematycznych: Gospodarka Metropolii, Przestrzeń Metropolii i Społeczeństwo Metropolii.

Głównym organizatorem Kongresu jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, apolityczne stowarzyszenie współtworzone przez 57 wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz starostów, wywodzących się z różnych środowisk politycznych, których jednoczy wspólne działanie na rzecz wzmocnienia konkurencyjności obszaru metropolitalnego oraz ułatwienia życia jego mieszkańcom.

Celem kongresu jest budowanie poparcia różnych środowisk na rzecz rozwiązań wspierających współpracę i koordynację działań w ramach obszarów metropolitalnych, a zarazem inicjowanie dyskusji o sposobach czerpania maksymalnych korzyści z polskich metropolii przez miejscowości z całego kraju.

"Smart Metropolia to forum dyskusji na temat mądrego rozwoju obszarów metropolitalnych. To debata na temat zarządzania obszarami będącymi i aspirującymi do bycia metropoliami - motorami wzrostu państw i regionów, źródłami i magnesami innowacji, przedsiębiorczości i kapitału, ale również miejscami o wyróżniającej ofercie czasu wolnego dla mieszkańców i osób je odwiedzających" - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Miasta Gdańska i prezes zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Udział w kongresie wezmą między innymi: prof. Saskia Sassen - współautorka najważniejszego rankingu światowych metropolii (GAWC), Paweł Chorąży - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Sebastian Chwałek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, prof. Witold Orłowski - główny doradca ekonomiczny PwC, Robert Biedroń - prezydent Słupska, dr Jacek Karnowski - prezydent miasta Sopotu i wiceprezes zarządu Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu