Startuje nowa platforma design

opublikowano: 10-05-2013, 00:00

Zmienili strategię biznesową i pozyskali inwestora — w maju w nowej odsłonie rusza start-upowy projekt MyBaze.

Zespół start-upowców w składzie Duc Vu Hoang, Adam Cellary oraz Tomasz Pasternak jeszcze w ubiegłym roku pracował nad platformą łączącą e-commerce z serwisem społecznościowym. Pierwsza wizja MyBaze była skoncentrowana na stworzeniu serwisu o charakterze aukcji internetowej, swoje produkty mieli na niej wystawiać sami użytkownicy, wachlarz ofert miał być bardzo szeroki. 15 maja serwis ma zadebiutować w nowej odsłonie — nadal będzie łączyć funkcje społecznościową i handlową, zostanie jednak mocno sprofilowany, a w centrum uwagi znajdzie się wyłącznie design.

— Jako serwis aukcyjny stanęlibyśmy w jednym szeregu z od dawna obecnymi na rynku serwisami Allegro czy Tablica.pl. Lepszym wyjściem wydało się nam poszukanie niszy, a design leży w obszarze naszych zainteresowań. Ten sektor w Polsce, choć jeszcze nie najlepiej rozwinięty, wydaje się perspektywiczny — wyjaśnia Duc Vu Hoang, pomysłodawca MyBaze. Platforma będzie łączyć miłośników designu, młodych kreatorów, marki o już znanej na rynku pozycji z osobami zainteresowanymi zakupem oryginalnych przedmiotów czy poszukujących informacji o bieżących trendach. Założyciele MyBaze chcą udowodnić, że design wcale nie musi być drogi i tym samym zwiększyć bazę użytkowników. Na liście głównych kategorii serwisu znajdą się akcesoria wnętrzarskie, moda i sztuka. Serwis w takiej wersji już przykuł uwagę inwestora. Na początku roku w projekt zainwestował fundusz Zernike Meta Ventures (ZMV). Obecnie w skład rady nadzorczej MyBaze wchodzą również: Jacek Błoński, prezes ZMV Polska, były prezes Lewiatan Business Angels, Mariusz Jarzębowski, specjalizujący się w rozwijaniu innowacyjnych projektów biznesowych, oraz Piotr Sławski, członek zarządu BBI Seed Fund, obecnie związany z ZMV.

— MyBaze to bardzo ciekawy koncept. Rynek e-commerce w sektorze designu prężnie sie rozwija, a połączenie e-commerce i aspektu social media to nowość o dużym potencjalne rozwoju. MyBaze to pierwsza inwestycja funduszu słoweńskiego zarządzanego przez ZMV na terenie Polski — komentuje Jacek Błoński, partner zarządzający w ZMV Polska. W rękach założycieli pozostaje większościowy pakiet udziałów w spółce. I nadal są zainteresowani przystąpieniem do kolejnej rundy finansowania, tym bardziej że ich aspiracje wychodzą poza granice kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane