Startup Małgorzaty Ohme pozyskał 7 mln EUR

opublikowano: 05-04-2022, 13:52

Polski startup Mindgram poinformował o pozyskaniu 7 mln EUR i zamknięciu rundy seed finansowania.

Startup z Warszawy, którego założycielami są Małgorzata Ohme, Jakub Zieliński i Adam Plona, zajmuje się udostępnianiem rozwiązań pomagających dbać o psychiczny dobrostan pracowników.

- Z wielką przyjemnością ogłaszamy zamknięcie kolejnej rundy finansowania w kwocie blisko 7 mln euro. Łącznie pozyskaliśmy już prawie 40 mln złotych – poinformował Mindgram. - Liderem tej rundy jest czeski fundusz Credo Ventures. Wsparcie pochodzi także od PortfoLion, Nunatak Capital oraz dotychczasowych inwestorów Market One Capital i Pamoja Capital, którzy dotąd zainwestowali m.in. w Booksy, Brainly i Jutro Medical, a także od prywatnych inwestorów – dodał.

Startup przeznaczy pozyskane pieniądze na zbudowanie przewagi technologicznej i rozwój produktu „w kierunku spersonalizowanej pomocy psychologicznej opartej na strategii Data – Driven Care”. Mindgram chce także kontynuować ekspansję zagraniczną. Poinformował, że wchodzi od Hiszpanii, a w planach ma Amerykę Łacińską.

Działający od dwóch lat startup informuje, że obejmuje już swoim zasięgiem ponad 51 tys. pracowników oraz że w ostatnim roku pięciokrotnie wzrosła liczba jego klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane