Startupowi piraci przypłyną do Poznania

opublikowano: 26-07-2012, 00:00

Podczas warsztatów Startup Pirates młodzi ludzie będą mogli zdobyć wiedzę pomocną przy prowadzeniu biznesu.

Promotorzy przedsiębiorczości, którzy określają siebie jako Startup Pirates [startupowi piraci — red.], zorganizują w Polsce jedno ze swoich flagowych wydarzeń. Projekt powstał w Portugalii. Pomysłodawcy stojący za tym przedsięwzięciem podkreślają, że są ruchem, który ma na celu wspieranie przedsiębiorczości.

Na całym świecie organizują wydarzenia pod szyldem Startup Pirates — byli już w Chinach czy w Afryce. We wrześniu zawitają do Poznania. Zamierzają pokazać,że można założyć firmę, będąc jeszcze studentem lub zaraz po skończeniu studiów. Chcą również udowodnić, że wiek czy miejsce zamieszkania nie są żadnymi przeszkodami uniemożliwiającymi zakładanie działalności gospodarczej.

W dniach 22-29 września w stolicy Wielkopolski Startup Pirates zorganizują start-up school [szkołę start-upów — red.], czyli tygodniowe warsztaty i szkolenia, na których będzie można zdobyć wiedzę z zakresu marketingu, ekonomii, zarządzania, modelowania biznesowego czy przewidywania trendów. Poprowadzą je doświadczeni praktycy.

W wydarzeniu wezmą udział również inwestorzy. Uczestnicy start-up school zaprezentująprzed nimi swoje projekty. Zrobią to pod czujnym okiem ekspertów, którzy wskażą im popełnione błędy. Poznań Startup Pirates będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce i drugim w Europie Środkowej.

— Poznań to miasto, w którym środowisko start-upów jest coraz większe i coraz prężniej działa. Ci fantastyczni młodzi ludzie i ich pomysły sprawiają, że jest ono najlepszym miejscem na inaugurację wydarzeń pod banderą Startup Pirates w Polsce — mówi Arkadiusz Hajduk, twórca akceleratora Huge Thing, głównego organizatora Poznań Startup Pirates. [MBE]

Sprawdź ten adres: poznan.startuppirates.org

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Startupowi piraci przypłyną do Poznania