Stary Browar ożył

Ryszard Gromadzki
opublikowano: 07-11-2003, 00:00

Centrum Biznesu i Sztuki Stary Browar w Poznaniu już otwarte. Grażyna Kulczyk, spiritus movens wartego 66 mln USD przedsięwzięcia, promieniała ze szczęścia.

Jeszcze kilka godzin przed inauguracyjną ceremonią wokół obiektu w pośpiechu uwijały się grupy robotników. Falstart nie wchodził w rachubę! Na 5 listopada przypadają urodziny animatorki Starego Browaru — Grażyny Kulczyk.

Na długo przed „godziną zero” ulice przylegające do Starego Browaru szczelnie wypełniły tysiące poznaniaków. Magnesem, który ściągnął tak liczną publiczność, był zapowiadany — dla uświetnienia uroczystości — niezwykły pokaz świateł i ogni sztucznych. Wyreżyserował go niemiecki artysta Gert Hof (będzie autorem podobnego pokazu podczas inauguracji igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku). Aplauz publiczności udowodnił, że udanie.

Wcześniej goście zaproszeni na otwarcie Starego Browaru wysłuchali koncertu Klausa Schulze, guru muzyki elektronicznej lat 70. i 80.

Po części artystycznej przyszedł czas na oficjalne otwarcie. Budynki poświęcił charyzmatyczny dominikanin, ojciec Jan Góra.

— Przyznam, że ostateczny efekt, przeszedł moje oczekiwania. Dziękuję ci, kochanie — zwrócił się do żony Jan Kulczyk. Później bohaterka wieczoru przyjmowała niekończące się gratulacje i dowody uznania od gości.

— Jestem szczęśliwa, że to miejsce tętni życiem... Kilka lat temu, będąc tu po raz pierwszy, czułam, że powinno powstać tu coś specjalnego. I to się ziściło! — mówiła wzruszona Grażyna Kulczyk.

Goście odśpiewali „Sto lat”. Wśród zaproszonych dostrzegliśmy m.in. żonę premiera Aleksandrę Miller, Justynę Steczkowską, Małgorzatę Ostrowską, Krzysztofa Jasińskiego, Zbigniewa Niemczyckiego, Marka Króla, szefa Kompanii Piwowarskiej Pawła Sudoła i Jacka Ksenia, prezesa Banku Zachodniego WBK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Stary Browar ożył