Statoil chce zmienić nazwę

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 15-03-2018, 08:09
aktualizacja: 15-03-2018, 08:09

Statoil ASA, największy norweski koncern paliwowy zmieni nazwę na Equinor. Firma tłumaczy swoją decyzję dążeniem do rozszerzenia zasięgu poza przemysł naftowy i gazowy.

Equinor "odzwierciedla bieżące i nadchodzące zmiany oraz wspiera zawsze bezpieczną, o wysokiej wartości i niskiej emisji dwutlenku węgla strategię", którą nakreśliliśmy w zeszłym roku – stwierdził prezes spółki, Jon Erik Reinhardsen.

Statoil, siedziba główna w Oslo
Zobacz więcej

Statoil, siedziba główna w Oslo fot. Bloomberg

Nowa nazwa zostanie zaproponowana akcjonariuszom w uchwale na Zwyczajne Walne Zgromadzenie, które zaplanowane jest na 15 maja. Zmiana jest wspierana przez rząd Norwegii, który jest właścicielem około 67 proc. udziałów firmy.

Norweski szelf kontynentalny pozostanie kręgosłupem naszej firmy, a my wykorzystamy nasze norweskie dziedzictwo w naszym pozycjonowaniu, ponieważ nadal będziemy rozwijać się na arenie międzynarodowej w zakresie ropy, gazu i energii odnawialnej – dodaje dyrektor generalny, Eldar Saetre.

Statoil powiedział, że strategia przedstawiona w 2017 r. określa jasne zasady rozwoju odrębnego i konkurencyjnego portfela, który obejmuje około 15- 20 proc. inwestycji koncernu, które mają znaleźć się w "nowych rozwiązaniach energetycznych" do 2030 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Statoil chce zmienić nazwę