Czytasz dzięki

STMicroelectronics podniósł prognozę przychodów

opublikowano: 23-07-2020, 21:17

Koncern STMicroelectronics, jeden z czołowych światowych producentów mikroprocesorów podwyższył swoją całoroczną prognozę przychodów netto, uzasadniając to poprawą warunków zewnętrznych po pandemii koronawirusa, donosi Reuters.

Francusko-włoskie przedsiębiorstwo, które wytwarza m.in. szereg czujników i chipów wykorzystywanych w telekomunikacji, motoryzacji i produkcji, podkreśliło, że wszystkie jego działania produkcyjne na całym świecie powróciły do pełnej sprawności.

W szczególności w przypadku sektora motoryzacyjnego, który ucierpiał z powodu zamknięć producentów samochodów, firma potwierdziła ożywienie w Chinach w tym kwartale, częściowo kompensując słabość w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Aktualna prognoza zakłada, że w 2020 r. przychody wyniosą w przedziale 9,25-9,65 mld USD wobec wcześniej zakładanego obszaru 8,8-9,5 mld USD.

Sprzedaż w drugiej połowie roku ma wynieść  od 610 mln do 1,01 mld USD w porównaniu z jej poprzednimi prognozami wynoszącymi od 340 mln do 1,04 mld USD, z przewidywanym wzrostem przychodów o 17,4 proc. w trzecim kwartale.

STMicro generuje ponad 60 proc. swoich przychodów w regionie Azji i Pacyfiku, gdzie największymi klientami są koncerny Samsung i Huawei.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane