Stojaki na rowery zamiast starych pieców

DI, PAP
opublikowano: 22-01-2018, 22:00

150 zł - taką kwotę otrzyma od firmy ArcelorMittal Poland każdy z pierwszego tysiąca krakowian, który w tym roku złoży wniosek o wymianę pieca węglowego na ogrzewanie proekologiczne.

Zobacz więcej

Fot. Fotolia

ArcelorMittal Poland i Urząd Miasta Krakowa podpisały w poniedziałek list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz czystego powietrza. Firma będzie dopłacała krakowianom do wymiany pieców. Uprawnione do tego będą osoby, które wymienią piec węglowy, uzyskają stosowne zaświadczenie z Urzędu Miasta, a potem z nim i z dowodem osobistym zgłoszą się w kasie huty ArcelorMittal. Stare piece zostaną przetopione i powstaną z nich stojaki rowerowe, które staną na krakowskich ulicach. Zakaz używania paliw stałych w Krakowie wejdzie w życie 1 września 2019 r. W 2014 r. było tam około 24 tys. pieców węglowych. Urzędnicy szacują, że do wymiany pozostało jeszcze 8-9 tysięcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Stojaki na rowery zamiast starych pieców