Stolica rozstrzygnęła przetarg

opublikowano: 27-02-2019, 22:00

Stołeczny ratusz wybrał operatorów wywozu śmieci z warszawskich dzielnic z niemałym opóźnieniem.

Przetarg, którego nie udało się rozstrzygnąć przed nowym rokiem, przez ostatnich kilka miesięcy budził żywe emocje mieszkańców w stolicy. Miastu groził paraliż, bo umowy z poprzednimi wygasły 31 grudnia.

— 26 lutego wybraliśmy najkorzystniejsze oferty. Tylko w jednym zadaniu, ze względu na wysoką cenę, zdecydowaliśmy się go nie rozstrzygać — mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Postępowanie było dwuetapowe — po złożeniu ofert firmy wzięły udział w aukcji elektronicznej, w której zaproponowały nowe ceny. Do czasu zawarcia nowych, trzyletnich umów odpady będą odbierane przez dotychczasowych operatorów (którzy wcześniej zgodzili się przedłużyć umowy do czasu rozstrzygnięcia przetargu). Firmy, które złożyły oferty w przetargu, mają teraz 10 dni na ewentualne odwołania w KIO, a nowi wykonawcy, po podpisaniu umów, będą mieli trzy miesiące na przygotowanie się do realizacji zadań. W większości dzielnic miasto wybrało te same firmy — własną spółkę MPO (do tej pory obsługiwała 60 proc. miasta), PPHU Lekaro i Suez Polska (tym razem w konsorcjum z firmą Remondis). Do grona operatorów śmieciowych w Warszawie dołączyła firma BYŚ. Wciąż nie rozstrzygnięto przetargu w trzech dzielnicach: Rembertowie, Wawrze i Wesołej, z których wywóz śmieci został potraktowany jako jedno zadanie. Najniższa zaoferowana cena w tym przypadku wyniosła 762 zł za odbiór tony odpadów. Z uwagi na znaczące przekroczenie budżetu w tym zadaniu miasto zdecydowało o unieważnieniu postępowania. W najbliższym czasie przetarg zostanie wznowiony — informuje ratusz.

Spośród wybranych firm najniższa cenę zaproponowała prywatna firma Lekaro, dla Mokotowa (304,52 zł), a najwyższą MPO, dla Woli i Bemowa (565,79 zł).

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu