Strajk kierowców Ubera

opublikowano: 08-05-2019, 15:01

W Londynie i Nowym Jorku oraz innych miastach USA strajkują kierowcy Ubera. Protestujący skarżą się na niskie wynagrodzenia, donosi Reuters.

Uczestniczący w strajku kierowcy Ubera w Londynie wylogowali się z aplikacji między 7.00 a 16.00. W proteście mają wziąć udział także jeżdżący dla parataksówkowej firmy kierowcy z Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles, San Francisco i innych dużych miast. Uber ma ok. 3 mln kierowców na całym świecie. Wielu protestuje wskazując na zbliżającą się pierwotną ofertę publiczną akcji spółki, w której wycenia się ją nawet na 90 mld USD.

- To kierowcy wytworzyli tą niesamowitą wartość, ale nadal odmawia się im nawet najbardziej podstawowych praw pracowniczych – powiedział James Farrar, szef brytyjskiego związku zawodowego kierowców UPHD.

Syed Ali, kierowca Ubera w Nowym Jorku powiedział, że strajkuje, bo firma złamała składane obietnice. 

- Ona rośnie i rośnie, staje się coraz bogatsza, ale my nie rośniemy z firmą. Moja sytuacja jako kierowcy Ubera stale się pogarsza – powiedział.

Ile zarabiają kierowcy Ubera zależy od tego, kto liczy. Według firmy, to nawet 21 USD brutto na godzinę. Amerykański, lewicowy think tank Economic Policy Institute przekonuje, że kierowcy zarabiają średnio 9,21 USD na godzinę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy