Strategia portfela

DAVID HARRIS
opublikowano: 30-01-2012, 00:00

CO MYŚLI RYNEK

DAVID HARRIS

starszy zarządzający portfelem amerykańskich instrumentów o stałym przychodzie w Schroders

Jeżeli chodzi o ogólną strategię portfela, nie zrezygnujemy z naszych długoterminowych założeń z powodu niepewności wywołanej przez bardziej kreatywną politykę fiskalną i gwałtownie zmieniającą się sytuację polityczną. Zdajemy sobie sprawę, że utrzymywanie się tych czynników w przyszłym roku spowoduje większą niż zwykle zmienność rynków, ale pojawią się liczne możliwości inwestycyjne. Pojawi się kompromis pomiędzy wygłaszaniem stanowczych opinii opartych na wartości w długim okresie i potrzebą ochrony kapitału portfela przed krótkoterminowymi wahaniami, które mogą być gwałtowne i występują jako niezamierzone skutki zmian polityki (pod innym względem pozytywnych).

Naszą odpowiedzią będzie dalsze inwestowanie w strategie oparte na naszej analizie fundamentalnej, ale będziemy przedstawiać nasze opinie w mniejszej skali, aby zmniejszyć wpływ negatywnych zmian rynkowych. Będziemy poszukiwać strategii uzupełniających, które mogą oferować niższą korelację lub działać jako zabezpieczenie w okresach większej zmienności. Odchylenia wynikające ze zmian polityki same będą często stwarzać możliwości dotyczące krótkoterminowych strategii, które zakładają czerpanie korzyści z tymczasowych dysproporcji i równoważą długoterminowe strategie. Biorąc pod uwagę gospodarczą i polityczną niepewność, istnieje szansa, że rok 2012 będzie co najmniej tak samo frustrujący dla inwestujących w obligacje jak rok 2011. Będzie jednak wiele okazji do uzyskania atrakcyjnych zwrotów, pod warunkiem że krótkoterminowe zakłócenia na rynku będą postrzegane jako kolejny czynnik umożliwiający zwiększenie wartości, a zmienność nie spowoduje, że inwestorzy odrzucą analizę fundamentalną. Roztropność nakazuje znalezienie równowagi pomiędzy dwoma czynnikami: wartością a zmiennością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DAVID HARRIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu