Straty na Wall Street

DI, Bloomberg, PAP
09-04-2012, 22:05

Rynek ciągle trawi kiepskie dane z rynku pracy. We wtorek rusza sezon publikacji wyników kwartalnych.

Na zamknięciu notowań Dow Jones spadł o 1 proc., Nasdaq stracił 1,08 proc., a S&P 500 1,14 proc. Wszystko głównie przez kiepskie dane z rynku pracy.

Jeszcze w piątek poinformowano, że w amerykańskiej gospodarce stworzono w marcu mniej miejsc pracy niż przewidywały prognozy. Liczba 120 tys. miejsc pracy poza rolnictwem to znacznie mniej od oczekiwanych przez ekonomistów 210 tys. Stopa bezrobocia wyniosła 8,2 proc.

Rewelacyjny dzień miał gigant internetowy AOL, którego papiery drożały w pewnym momencie nawet o 47 proc. Firma zgodziła sie sprzedać pakiet swoich patentów koncernowi Microsoft. Wartość transakcji oszacowano na ponad 1 mld USD, co znacząco podreperuje wyniki finansowe AOL.

Na wartości traciły koncerny mediowe, w tym CBS, Discovery, Disney, Time Warner i News Corp. Analitycy Citigroup obniżyli ich ceny docelowe i rekomendacje.

We wtorek w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się sezon publikacji wyników za pierwszy kwartał. Tradycyjnie otworzy go koncern aluminiowy Alcoa. W środę wyniki kwartalne pokaże Progressive, w czwartek Rite Aid i Google, a w piątek Wells Fargo oraz JPMorgan.

- Oczekiwania co do zysków spółek stopniowo się obniżają, więc coraz łatwiej będzie im sprostać - powiedział Uri Landesman z Platinum Partners.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Straty na Wall Street