Strefa z inwestycją

MAG
opublikowano: 09-12-2011, 00:00

80 mln zł chce wydać na ubojnię drobiu w Mławie Wipasz.

Kolejna specjalna strefa ekonomiczna czeka na poszerzenie. Tym razem niemal o 80 ha ma się powiększyć Warmińsko- -Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WMSSE). Na 4,2 ha w Mławie zanosi się na bardzo dużą inwestycję. Ubojnię drobiu za 80 mln zł chce tu budować Wipasz. Zakład, który ma być gotowy w 2013 r., pozwoli na potrojenie produkcji.

— W 2009 r. kupiliśmy tę ubojnię, obecnie pracuje tu 300 osób, docelowo będzie dwukrotnie więcej. Chcemy ruszyć z inwestycją jak najszybciej — mówi Józef Wiśniewski, prezes Wipaszu. — Liczę, że nowe tereny wejdą do strefy na przełomie roku — twierdzi Marek Karólewski, prezes WMSSE.

Wipasz to kolejny inwestor z branży spożywczej w mazurskiej strefie. W ubiegłym roku zezwolenie dostał Cedrob, który ma wydać 140 mln zł na fabrykę.

— W przyszłym roku planujemy wydanie kolejnego zezwolenia dla firmy zajmującej się przetwórstwem mięsnym, która też chce zainwestować 80 mln zł — ujawnia Marek Karólewski. Warmińsko-mazurska strefa ma się jeszcze poszerzyć o 16 ha w Nidzicy, 11 ha w Elblągu i niemal 50 ha w Olsztynie.

— Mamy pierwsze listy intencyjne, przynajmniej jedna inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku — przewiduje szef strefy. Tylko w Olsztynie inwestorzy mogą wydać 300 mln zł i stworzyć 1 tys. miejsc pracy — szacuje resort gospodarki. W Elblągu i Nidzicy inwestycje mogą wynieść niemal 170 mln zł, a firmy — zatrudnić 550 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane