Studenci wesprą Chemar

  • Aleksandra Łukaszewicz
opublikowano: 01-12-2020, 13:32

Przemysł i uczelnie wyższe połączą siły w rozwoju innowacyjnych technologii w odlewnictwie.

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Zakład Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej Chemar nawiązały współpracę z dwoma uczelniami wyższymi – Akademią Górniczo-Hutniczą i Politechniką Świętokrzyską. Porozumienie dotyczy rozwoju innowacyjnych projektów oraz technologii dla produktów odlewniczych.

ARP rozpoczął proces restrukturyzacji w Chemarze, produkującym odlewy staliwne i zajmującym się obróbką mechaniczną, w sierpniu 2019 r.

– Po ponad roku dostrzegamy pozytywne zmiany. Teraz idziemy o krok dalej. Łączymy siły z AGH i Polityką Świętokrzyską – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP.

Współpraca ma się opierać na transferze wiedzy i doświadczeń, a jej celem jest rozwój innowacyjnych projektów technologicznych wśród spółek z Grupy Kapitałowej ARP. Jednocześnie AGH i Politechnika Świętokrzyska deklarują współpracę w zakresie oceny możliwości wdrożenia rozwiązań informatycznych i technologicznych w Chemarze. Spółka ma zaprosić studentów do odbycia staży oraz realizacji doktoratów wdrożeniowych.

– Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca zaowocuje nowymi projektami badawczo-rozwojowymi i wdrożeniami oraz umocni pozycję firmy Chemar – mówi prof. Marek Iwański, prorektor ds. badań i współpracy z podmiotami zewnętrznymi Politechniki Świętokrzyskiej.

Jednocześnie kadra pracownicza spółki otrzyma dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia naukowców.

– Chemar ma aspirację powrotu do najlepszych lat w historii swojej działalności. Podpisane porozumienie daje szansę na rozwój innowacyjnych technologii i wytyczanie nowych kierunków w branży odlewniczej – mówi Mariusz Gajowiec, prezes ds. restrukturyzacji i inwestycji w Chemarze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane