Student chce zmienić nazwisko. Nazywa się...

DI, PAP
17-12-2011, 12:08

Zbieżność imion i nazwisk z XX-wiecznym zbrodniarzem sprawiła, że odtąd będzie musiał nazywać się inaczej.

Odkąd uczelnia opublikowała dane Adolfa Hitlera Souzy Mendesa na liście przyjętych, w internecie nie ustają niewybredne komentarze pod jego adresem.

Imię i nazwisko 21-latka znalazły się na liście przyjętych na studia na jednej z uczelni wyższych w Rio de Janeiro. Władze uniwersytetu opublikowały listę w internecie, a ta wywołała furorę wśród internautów. Wkrótce lista z danymi Brazylijczyka zaczęła kursować po portalach społecznościowych.

Od tego czasu Adolf stał się przedmiotem niewybrednych i napastliwych komentarzy na forach internetowych, które dopiekły mu tak bardzo, że postanowił zmienić imię i nazwisko.

"Dni Adolfa Hitlera są policzone. Boję się reakcji, jakie wywołuje to nazwisko, nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło" - powiedział przyszły student, który mieszkał dotąd w małej wiosce w głębi kraju, gdzie niewielu znało złowróżbną wymowę jego nazwiska.

Nie wiadomo, dlaczego rodzice Adolfa postanowili nazwać swojego syna w ten sposób ani dlaczego brazylijski odpowiednik urzędu stanu cywilnego nie oponował. Zdaniem prawników zmiana niefortunnego imienia i nazwiska nie przysporzy problemów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Student chce zmienić nazwisko. Nazywa się...