Studentom będzie bliżej do pracy

AJ
opublikowano: 23-02-2010, 12:04

Wraz z uczelniami PAIIZ stworzy system informowania studentów o potrzebach kadrowych branży outsourcingu.

Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) chce pomóc studentom w zdobywaniu informacji o planach zagranicznych inwestorów. W tym celu rozpoczęła współpracę z wyższymi uczelniami.

— Chcemy w świadomy sposób kształcić pracowników, którzy będą mogli znaleźć zatrudnienie w nowoczesnych centrach biznesowych. Studenci będą informowani o kierunkach tych inwestycji. Obecnie są to sektory lotniczy, samochodowy, nowych technologii, badawczo-rozwojowy i centra usług, których tylko w 2009 r. powstało w Polsce dwadzieścia — wyjaśnia Sławomir Majman, prezes PAIIZ, który wczoraj podpisał porozumienie w tej sprawie ze warszawską Szkołą Główną Handlową.

W jego ramach zorganizowane zostaną praktyki studenckie w firmach z kapitałem zagranicznym, konferencje, szkolenia i prace badawcze. Pierwsze ruszą za dwa, trzy miesiące.

— Już wkrótce podpiszemy sześć kolejnych umów z uczelniami z Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Chcemy stworzyć system informowania, do którego włączą się także władze lokalne — twierdzi Sławomir Majman.

Przedstawiciele branży nie do końca podzielają jego entuzjazm.

— Przygotowanie kadr to w tej chwili główna karta przetargowa w negocjacjach z potencjalnymi inwestorami. Jednak w Krakowie taki system współpracy z uczelniami działa już od dawna i to bardzo dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie. Działające u nas firmy, np. Motorola i Comarch realizują projekty informacyjne nawet w liceach — odpowiada Jacek Bielawski, koordynator projektów w Krakowskim Parku Technologicznym.

Firmy outsourcingowe zainteresowane są polskimi studentami.
Firmy outsourcingowe zainteresowane są polskimi studentami.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AJ

Polecane