Stwórz grę na PlayStation

  • Marta Bellon
14-04-2014, 00:00

Niezależni deweloperzy gier będą mogli spotkać się z ekspertami Sony. To pierwsza taka impreza w Polsce.

7 maja w Krakowskim Parku Technologicznym odbędą się pierwsze w naszym kraju Play- Station Open Days — otwarta impreza dla niezależnych deweloperów, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat platformy PlayStation (PS). Polscy twórcy gier będą mogli spotkać się z ekspertami Sony Computer Entertainment Europe (SCEE), współorganizatora wydarzenia, odpowiedzialnymi za współpracę z deweloperami.

Impreza adresowana jest zarówno do niezależnych twórców, którzy już z SCEE współpracują, jak i tymi, którzy chcieliby taką współpracę rozpocząć. Do tej pory PlayStation Open Days organizowane były tylko w Wielkiej Brytanii. Teraz pojawią się także w innych krajach Europy.

— Polska ma dobrze prosperującą społeczność niezależnych deweloperów, niektórzy z nich już pracują na platformach PS. Wiemy też, że jest też dużo nowych, niezależnych twórców, którzy chcieliby nawiązać współpracę i zdobyć więcej informacji. To będzie dla nich świetna okazja. Po naszej wizycie w Krakowie pojedziemy jeszcze do Niemiec, Hiszpanii i Włoch — zapowiada Agostino Simonetta z SCEE.

PlayStation Open Days odbędzie się w przeddzień Digital Dragons, największej w Polsce imprezy dla branży gier (8-9 maja).

Kontakt:

Osoby zainteresowane udziałem w imprezie powinny do 30 kwietnia skontaktować się z Sonią Wojciechowską: swojciechowska@kpt.krakow.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Stwórz grę na PlayStation