Substytutem mięsa testowali popyt

opublikowano: 01-07-2019, 22:00

Sieć restauracji Hell Pizza w Nowej Zelandii serwowała pizzę z wegańskimi produktami, które imitowały mięso, nie informując o tym klientów — napisał portal BBC.

„To oszustwo. Są ludzie, którzy specyficznie reagują na pewne produkty pochodzenia roślinnego” — napisał internauta na stronie Hell Pizza na Facebooku. W czerwcu sieć wprowadziła do menu nową pizzę — Burger Pizza, informując, że jej głównym składnikiem są kawałki posiekanego, średnio wysmażonego mięsa na burgery. Sprzedano około 3 tys. takich produktów. W ubiegłym tygodniu sieć ujawniła, że burgery w rzeczywistości były wyprodukowane przez Beyond Meat, producenta wegańskiej żywności, znanego z tego, że tworzy dania pochodzenia roślinnego, które mają smakować tak samo jak prawdziwe mięso. Ben Cumming, menedżer restauracji, poinformował, że celem akcji, która miała zainaugurować nową wegańską pizzę w menu, było wywołanie dyskusji społecznej na temat produkcji substytutów mięsa.

— Wiele osób od razu źle reaguje na pomysł tworzenia produktów udających mięso, dlatego postanowiliśmy nie ujawniać, że w naszym produkcie w rzeczywistości nie ma mięsa. Byliśmy przekonani, że klientom będzie smakować — powiedział Ben Cumming.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane