Substytutem mięsa testowali popyt

opublikowano: 01-07-2019, 22:00

Sieć restauracji Hell Pizza w Nowej Zelandii serwowała pizzę z wegańskimi produktami, które imitowały mięso, nie informując o tym klientów — napisał portal BBC.

„To oszustwo. Są ludzie, którzy specyficznie reagują na pewne produkty pochodzenia roślinnego” — napisał internauta na stronie Hell Pizza na Facebooku. W czerwcu sieć wprowadziła do menu nową pizzę — Burger Pizza, informując, że jej głównym składnikiem są kawałki posiekanego, średnio wysmażonego mięsa na burgery. Sprzedano około 3 tys. takich produktów. W ubiegłym tygodniu sieć ujawniła, że burgery w rzeczywistości były wyprodukowane przez Beyond Meat, producenta wegańskiej żywności, znanego z tego, że tworzy dania pochodzenia roślinnego, które mają smakować tak samo jak prawdziwe mięso. Ben Cumming, menedżer restauracji, poinformował, że celem akcji, która miała zainaugurować nową wegańską pizzę w menu, było wywołanie dyskusji społecznej na temat produkcji substytutów mięsa.

— Wiele osób od razu źle reaguje na pomysł tworzenia produktów udających mięso, dlatego postanowiliśmy nie ujawniać, że w naszym produkcie w rzeczywistości nie ma mięsa. Byliśmy przekonani, że klientom będzie smakować — powiedział Ben Cumming.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy