Sukces prywatnej emisji BBI Development

KSA
opublikowano: 10-06-2009, 00:00

Fundusz sprzedał wszystkie oferowane akcje — chętnych było nawet na więcej. Do jego kasy trafi około 60 mln zł.

Fundusz sprzedał wszystkie oferowane akcje — chętnych było nawet na więcej. Do jego kasy trafi około 60 mln zł.

BBI Development wybrał dobry moment na przeprowadzenie emisji prywatnej. Podobnie jak wcześniejsza oferta Polnordu, emisja nieruchomościowego funduszu spotkała się ze sporym zainteresowaniem inwestorów i zakończyła sukcesem. BBI Development zamierzał sprzedać maksymalnie 190 mln nowych walorów. Udało się uplasować wszystkie.

— Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oferty. Zainteresowanie inwestorów było nawet większe, niż się spodziewaliśmy. W pewnym momencie musieliśmy po prostu przerwać rozmowy, bo nie mieliśmy już akcji do zaoferowania — mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development.

Emisja funduszu przeprowadzona została w trybie private placement.

— Ostatecznie akcje objęło ponad dziesięć instytucji, głównie funduszy — informuje Michał Skotnicki.

W ofercie wziął również udział główny akcjonariusz BBI Development — BB Investment, ale nie objął większej puli nowych akcji niż pozostali inwestorzy. Prezes nie ujawnia na razie, kto jeszcze znalazł się wśród nabywców akcji. Biorąc jednak pod uwagę wielkość emisji, można się spodziewać komunikatów o przekroczeniu progu 5 proc.

BBI Development uzyskał z oferty 60,8 mln zł brutto (cenę akcji ustalono na 32 gr). Z tego większość zamierzał przeznaczyć na zmniejszenie zadłużenia przede wszystkim przez wykupienie obligacji z przyszłorocznym terminem zapadalności.

— Dotychczas wykupiliśmy obligacje za około 30 mln zł —informuje Michał Skotnicki.

Pozostałe pieniądze posłużą dokapitalizowaniu priorytetowych projektów giełdowego funduszu, m.in. Konesera, czyli projektu na około 68 tys. mkw. powierzchni użytkowej biur, handlu i mieszkań typu loft. Rozmowy z partnerem do kolejnej kluczowej inwestycji przy pl. Unii Lubelskiej (dawny Supersam) są na końcowym etapie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu