SW Research w portfelu SpeedUp

Inwestycja funduszu LMS Invest pozwoli start-upowcom rozwinąć biznes i powalczyć o udział w rynku badań.

Firmą SW Research (do niedawna StudentsWatch.pl) Przemysław zainteresował się poznański fundusz LMS Invest należący do struktur SpeedUp Venture Capital Group. Fundusz objął w spółce 34 proc. udziałów. Firma posiada autorskie oprogramowanie do zarządzania procesem badawczym oraz społecznościowy serwis badawczy, pozwalający na analizowanie opinii internautów. Z wykorzystaniem tych narzędzi przeprowadzono ok. 80 tys. wywiadów.

— W ciągu minionego roku zrealizowaliśmy ok. 40 projektów komercyjnych i ok. 20 społecznych — wylicza

Wesołowski z SW Research. Serwis, który oficjalnie ruszył w 2011 r., ma już w portfolio ok. 20 stałych klientów, są wśród nich przedstawiciele branż: media, promocja i PR, health care, IT/ICT, a także uczelni wyższych i instytucji publicznych. Teraz projekt będzie intensywnie rozwijany,poszerzony ma zostać także zakres świadczonych usług.

— SW Research chce zapewnić sobie pozycję w pierwszej trójce dostawców oprogramowania do realizacji badań CAWI/ CATI, CAPI do 2014 r. W perspektywie dwóch lat chcemy wejść na rynki zagraniczne z ofertą systemu 3S dla osób indywidualnych, a dla firm także z ofertą badań na podstawie systemu 3S. A jeśli nasz pomysł na panel społecznościowy sprawdzi się w Polsce — nie wykluczamy, że zaczniemy tworzyć takie panele też w innych krajach — zapowiada Przemysław Wesołowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / SW Research w portfelu SpeedUp