RB 4/2003
Frantschach Świecie SA
R a p o r t b i e ż ą c y nr 4/2003
w sprawie decyzji dotyczącej deklaracji wypłaty dywidendy.
Zarząd Frantschach Świecie SA informuje, że Rada Nadzorcza Spółki wyraziła pozytywną opinię co do propozycji Zarządu przeznaczenia z zysku netto za 2002 r. kwoty 95 milionów złotych na wypłatę dywidendy oraz pozytywną opinię co do wstępnej propozycji ustalenia dnia dywidendy na 24 kwietnia 2003 r. oraz dnia wypłaty dywidendy na 13 maja 2003 r.
Ponadto Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała propozycję przeznaczenia funduszu dywidendowego Spółki w kwocie 144,5 milionów złotych na wypłatę dywidendy w 2003 r.
Zaproponowane daty dnia dywidendy i wypłaty dywidendy wymagają uzgodnienia z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, a informacja o tym uzgodnieniu zostanie przekazana akcjonariuszom w formie raportu bieżącego niezwłocznie po uzyskaniu przez Zarząd Spółki stosownego potwierdzenia z KDPW.
Ostateczną decyzję w sprawie podziału zysku i wypłaty dywidendy oraz przeznaczeniu funduszu dywidendowego podejmie ZWZA Frantschach Świecie SA w dniu 8 kwietnia 2003 r.
Data sporządzenia raportu: 28-02-2003