Czytasz dzięki

Święto biznesu odpowiedzialnego społecznie

opublikowano: 05-10-2020, 22:00

Prezentacje wystawców, debaty, networking — to wszystko czeka na uczestników Targów CSR, które tym razem odbywają się w formule online.

Rozpoczęła się nowa edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi. Pięciodniowe Targi CSR będą trway do piątku. Po raz pierwszy w historii wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formule online. Co istotne, zachowane są kluczowe elementy wydarzenia: część wystawowa, konferencyjna oraz networkingowa.Organizatorem targów jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a udział w nich jest bezpłatny. Hasło wydarzenia to „Środowisko! biznesowe i naturalne”.

— Nowa formuła tegorocznych Targów CSR jest rozwiązaniem odpowiadającym wyzwaniom dzisiejszej rzeczywistości. Przenosząc je do przestrzeni wirtualnej, staraliśmy się uwzględnić wszystkie zalety stacjonarnego wydarzenia. Dzięki różnorodności wystawców w przestrzeni online, prezentowanych dobrych praktyk i rozwiązań wydarzenie pozostaje największą w Polsce tego typu platformą wymiany CSR-owych idei, usług i produktów — mówi Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Podczas targów swoje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju prezentuje 57 wystawców. Wszystkie oglądać można na platformie WebEXPO, która dostępna jest na stronie targicsr.webexpo.pl.

Wirtualne stoiska będzie można zwiedzać do 9 października. Tu zainteresowani mogą zapoznać się z działalnością firm, organizacji i instytucji na polu CSR. Dostępna jest też funkcja czatu, która pozwala na kontakt online z kilkudziesięcioma wystawcami.

— Zaproponowaliśmy też unikalny sposób networkingu z możliwością wyboru tematówi rozmówców oraz bogaty pięciodniowy program części konferencyjnej — mówi Marzena Strzelczak.

Z networkingu można skorzystać na platformie Remo. Zwiedzający codziennie do piątku w godzinach 13.30-15.00 mogą spotkać się tu z wystawcami i porozmawiać na istotne tematy z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Platforma umożliwi wygodną wymianę wiedzy. Aby wziąć udział w networkingu na Targach CSR, trzeba zalogować się na stronie: https://live.remo. co/e/targicsr/register. Warta uwagi jest też część konferencyjna. Panele dyskusyjne będą odbywały się codzienniew godzinach 10.30-13.30. Podczas wydarzenia będą poruszane kwestie dotyczące m.in. zmian klimatu, roli współpracy na rzecz zrównoważonego rozwoju, nowych technologii, kwestii gospodarczych oraz społecznych.

Przykładowe tematy paneli: „Efekt motyla i problemy splątane — jak być odpowiedzialnym w obliczu niepewności. Wyzwania i rekomendacje dla biznesu”, „Dobrostan (dobry stan) pracowników dobrym stanem firmy? Czy warto inwestować w szeroko rozumiany wellbeing?” oraz „Odpowiedzialność w relacjach z klientem: Co oznacza dla poszczególnych branż?”.

9.10 Do tego dnia będą trwały ósme Targi CSR.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegóły dotyczące przebiegu 8. Targów CSR online i tego, jak aktywnie wziąć w nich udział, można znaleźć na stronie: odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczukf

Polecane