Czytasz dzięki

Święto mazowieckiego biznesu

opublikowano: 10-10-2019, 22:00

Za kilka dni odbędzie się 10. edycja Forum Rozwoju Mazowsza. Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać m.in. z prezentacji, debat i warsztatów.

W środę i czwartek na terenie Centrum Konferencyjnego MsMermaid przy ul. Wioślarskiej w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, 10. już edycja Forum Rozwoju Mazowsza (FRM). To coroczne święto regionalnego biznesu. Celem wydarzenia jest promocja Mazowsza i wdrażanych tu innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z funduszy unijnych. Forum jest organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU). Zaprasza ona do udziału m.in. przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów, uczelni, ośrodków naukowych i organizacji pozarządowych.

Tematy przewodnie tegorocznego wydarzenia to Postęp, Człowiek, Region i Natura. Podczas dwóch dni forum przedstawione zostanie spektrum zmian, które dzięki wsparciu funduszy unijnych dokonały się w regionie w ciągu ostatnich 15 lat. W ramach FRM odbędą się m.in. warsztaty, prezentacje dobrych praktyk, konsultacje z ekspertami z wielu dziedzin i premierowe pokazy wynalazków będących wynikiem realizowanych projektów. W programie jest wiele debat, w których wezmą udział goście z kraju i zagranicy. Forum będzie okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń, m.in. z dziedziny rozwoju biznesu i wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań.

— To także szansa na skonsultowanie pomysłów z instytucjami finansującymi projekty i uzyskanie praktycznych informacji, na co zwracać uwagę podczas ubiegania się o dofinansowanie — mówi Mariusz Frankowski, dyrektor MJWPU.

W przestrzeni wystawienniczej odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. Kapsułę Badania Zmysłów, mobilne roboty (np. łazika marsjańskiego), system do oceny stanu funkcjonalnego kręgosłupa szyjnego oraz najnowsze osiągnięcia i innowacje wdrażane przez firmę Kross. Wszystkie debaty będą transmitowane w internecie z jednoczesnym tłumaczeniem na języki angielski i migowy.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.forumrozwojumazowsza.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane