Święto piwowarstwa rzemieślniczego

SACH
opublikowano: 23-10-2019, 22:00

Wykłady, warsztaty, produkty kilkudziesięciu browarów — to czeka na uczestników Warszawskiego Festiwalu Piwa.

To już 11. edycja jednego z największych wydarzeń branży piwowarskiej. Tegoroczny Warszawski Festiwal Piwa (WFP) rozpoczyna się dziś i będzie trwał do soboty. Jego uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach, wykładach, szkoleniach, a także spróbować produktów kilkudziesięciu browarów rzemieślniczych z Polski i zagranicy. Zaprezentowanych zostanie ponad 800 rodzajów trunków. Miejscem wydarzenia tradycyjnie jest strefa VIP stadionu Legii w Warszawie.

— Zapraszamy tylko małe, polskie browary, foodtrucki i ciekawych gości z zagranicy, a piwowarzy osobiście polewają piwa. Tych często nie można kupić w butelce lub poza festiwalem — podkreślają Paweł Leszczyński i Jacek Materski, pomysłodawcy i główni organizatorzy WFP.

Dodają, że zdecydowali się prezentować na festiwalu najmniejsze browary.

— Stawiamy na artystów-rzemieślników i piwowarów od początku do końca obecnych w procesie tworzenia piwa. Zapraszamy browary warzące piwa unikatowe, których nie da się dostać w sklepach. Ten festiwal to wizytówka polskiego piwowarstwa. Pojawiają się na nim najnowsze trendy i smaki, które inspirują pozostałe browary — dodają organizatorzy WFP.

Przez 400 festiwalowych kranów przewinie się około 800 lanych trunków w różnych stylach, z czego około stu to premiery. Podczas WFP najlepsi specjaliści z branży poprowadzą szkolenia i warsztaty zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych degustatorów. W programie są również szkolenia sensoryczne przeznaczone dla sędziów piwnych. Na festiwalowej scenie odbędą się pokazy, wykłady i panele dyskusyjne. Nie zabraknie też wystąpień blogerów i pasjonatów. Będzie można dowiedzieć się np., na czym polega zawód piwowara, co oznacza termin piwo rzemieślnicze oraz jak prezentować piwo w sieci. Więcej informacji: warszawskifestiwalpiwa.pl/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu