Świeże spojrzenie na branżę elektryczną

Partnerem publikacji jest Kopel
opublikowano: 13-01-2023, 15:14
aktualizacja: 13-01-2023, 16:30
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Pracujący w firmie są pionierami we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i rozwoju nowych gałęzi działalności spółki. Hurtownie Elektryczne Kopel chcą wciąż rozwijać swoje biznesowe skrzydła, mając na względzie dobro otaczającego nas środowiska.

Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z olbrzymim potencjałem, które znajduje się u progu dynamicznego rozwoju. Rynek elektryczny w ostatnich latach ulega częstym zmianom, które spółka szybko dostrzega i natychmiast na nie reaguje, skutecznie przystosowując się do sytuacji w branży.

ADAM MIKULSKI

Siła firmy Kopel tkwi w nieszablonowym podejściu do stawianych przed nią wyzwań, dzięki czemu z każdej sytuacji wychodzi obronną ręką. Liczne sukcesy, odniesione przez ponad 30 lat działalności, przyniosły wiele prestiżowych nagród, niejednokrotnie przyznawanych kolejny rok z rzędu, takich jak Diamenty Forbesa 2023, Złota Setka Pomorza i Kujaw 2022 czy Gazele Biznesu 2022.

Zbigniew Srokowski
prezes Kopel

Dekady rozwoju

Wkrótce przedsiębiorstwo będzie obchodzić 35-lecie istnienia. To dobra okazja, aby przyjrzeć się swoim korzeniom i zaprezentować owoce wytrwałej pracy. W ciągu ponad trzech dekad Kopel z niewielkiej rodzinnej firmy wyrósł na wielooddziałowe przedsiębiorstwo, aby być jak najbliżej swoich kontrahentów.

Małą ojczyzną spółki jest Toruń, w którym obecnie mieści się centrum logistyczne o łącznej powierzchni magazynowej 5 tys. mkw. oraz 10 tys. mkw. strefy składowania towarów, w tym wyspecjalizowana strefa składowania towarów wielkogabarytowych. Firma od dawna znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o innowacje informatyczne, a w ostatnim czasie wdrożyła nowe procesy logistyczne związane z magazynowym systemem informatycznym.

Ogólnopolska sieć

Szeroka gama produktów elektrotechnicznych trafia do nowoczesnej sieci sprzedaży liczącej 28 oddziałów w całej Polsce. Zapewniają one swoim klientom wysokiej jakości serwis logistyczny i bogatą ofertę towarów dla zaspokojenia zarówno codziennych potrzeb przedsiębiorstw, jak i realizacji skomplikowanych inwestycji. Nacisk na automatyzację procesów sprawia, że zachodzą one szybciej, co pozwala skupić się na kolejnych innowacjach. Kopel zapewnia ponad 140 tys. produktów renomowanych producentów, w tym osprzęt elektroinstalacyjny, oświetlenie, przewody i kable czy artykuły związane z automatyką, elektromobilnością, a także fotowoltaiką i pompami ciepła.

Będąc świadkiem dokonującej się zmiany pokoleniowej wśród partnerów biznesowych, Kopel stawia na współczesne sposoby komunikacji z klientem. Spółka oferuje realizację zakupów za pomocą nowoczesnej platformy sprzedaży internetowej KopelB2B, która zapewnia użytkownikom stały dostęp do informacji o stanach magazynowych, cenach i przebiegu realizacji złożonych zamówień. Firma docenia klientów, którzy stawiają na długofalową współpracę, oferując im program lojalnościowy KopelGO. Dzięki niemu kontrahenci mogą wybierać spośród bogatej oferty nagród, które pozwalają rozwijać ich pasje i odkrywać nowe zainteresowania.

Spółka stale inwestuje w odnawialne źródła energii i ich aktywną promocję wśród swoich kontrahentów. Wszystko po to, by stać się przedsiębiorstwem wolnym od śladu węglowego do roku 2025.

Człowiek w centrum uwagi

Kopel kładzie nacisk na rozwój i doskonalenie kompetencji swoich pracowników za pomocą cyklicznych szkoleń i wewnętrznej platformy edukacyjnej. Przemyślana strategia kadrowa stanowi źródło kreatywności i zaangażowania zatrudnionych pracowników. Osoby pracujące w firmie są pionierami we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań i rozwoju nowych gałęzi działalności spółki, mając na względzie dobro otaczającego nas środowiska.

Ważnym filarem działalności przedsiębiorstwa jest także idea społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma dostrzega potencjał płynący ze wzajemnej współpracy również poza obszarem prowadzonego biznesu. Na sponsoring sportowy mogą liczyć toruńskie zespoły, takie jak klub hokejowy Energa Toruń, żużlowcy z KS Toruń, a także ko¬szykarze z drużyny Twarde Pierniki. Kopel pomaga również organizacjom troszczącym się o osoby niepełnosprawne. Wspiera także młode talenty będące pod opieką instytucji oświatowych, takich jak Zespół Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, z którym pozostaje w przyjaźni od początków swojego istnienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane