Symboliczne spadki w USA

opublikowano: 23-02-2015, 22:07

Po piątkowym rekordzie, w poniedziałek Wall Street oddawała zyski. Indeksy poddawały się wahaniom, przez większą część dnia pozostając w czerwonych regionach.

Jedyną istotną daną makro w poniedziałkowym kalendarium był odczyt z rynku nieruchomości. Niestety niezbyt optymistyczny. W styczniu sprzedaż domów na rynku wtórnym spadła o blisko 5 proc. do 4,82 mln w ujęciu annualizowanym, co jest najniższą wartością od dziewięciu miesięcy.

Spośród 10 głównych grup branżowych wchodzących w skład indeksu S&P500 na wartości traciło osiem, z czego najmocniej finansowa, telekomunikacyjna i przemysłowa. 

Ponad 14-proc. aprecjacja stała się udziałem papierów Veleant Pharmaceuticals International, które wzrosły do najwyższego poziomu w historii. To zasługa informacji, że koncern przejmie branżowego konkurenta, firmę Salix Pharmaceuticals. Wartość transakcji wyceniona została na 10,1 mld USD. 

Najmocniej od października zyskiwały na wartości akcje Discovery Communications. Zwyżka była pokłosiem informacji przekazanej przez Australia Financial Review, iż należący do miliardera Ruperta Murdocha 21st Century Fox prowadzi rozmowy o fuzji .

Na finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,13 proc. Wskaźnik S&P500 zniżkował o 0,03 proc. Przecenie oparł się technologiczny Nasdaq, które zyskał o 0,10 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Symboliczne spadki w USA