Syndyk chce dostać 7,8 mln zł za Falę

Dominika Malik
15-06-2001, 00:00

Syndyk chce dostać 7,8 mln zł za Falę

Nie udało się sprzedać przedsiębiorstwa Fala - Delikatesowe Przetwory z Ryb z Chrzanowa. Syndyk masy upadłościowej ogłosił więc drugi przetarg, który ma się odbyć 21 czerwca. Cena zakładu została obniżona o blisko 2,2 mln zł.

Pierwszy przetarg odbył się na początku maja 2001 r.

— Zakład został teraz wyceniony na kwotę łącznie ponad 7,8 mln zł. W pierwszym przetargu próbowaliśmy sprzedać go prawie za 10 mln zł — mówi Maria Lipka-Stępniewska, syndyk masy upadłościowej spółki Fala-Delikatesowe Przetwory z Ryb z Chrzanowa.

W skład majątku wchodzą grunty, położone w Chrzanowie, o łącznej powierzchni ponad 6,6 ha, wycenione na ponad 6,6 mln zł. Są one zabudowane obiektami administracyjnymi i produkcyjnymi. Majątek spółki tworzą także działki znajdujące się w Opolu, które oszacowano na 0,6 mln zł. Ich powierzchnia wynosi około 5,2 tys. mkw. Częściowo są one zagospodarowane budynkami biurowymi i magazynowo-chłodniczymi.

Na sprzedaż wystawiono również wyposażenie hal produkcyjnych i urządzenia techniczne zakładu produkcyjnego w Chrzanowie, które zostały oszacowane na ponad 0,6 mln zł.

Spółka zadłużona jest na 80 mln zł, w tym około 48 mln zł winna jest bankom. Wierzycielami są również zagraniczni dostawcy ryb.

Przedsiębiorstwo Fala-Delikatesowe Przetwory z Ryb powstało w 1990 r. W 1996 r. przyjęło obecną nazwę, a w 1998 r. zostało przekształcone w spółkę. Jej udziałowcami byli prywatni właściciele. Upadłość spółki zarządzono we wrześniu 2000 r. W momencie ogłoszenia upadłości, firma zatrudniała 427 pracowników. Na początku 2000 r. pracowało w niej około 900 osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Syndyk chce dostać 7,8 mln zł za Falę