Synopsis zaliczył wpadkę

GN
opublikowano: 19-10-2010, 00:00

Giełda nie wpuściła funduszu, bo podał we wniosku nieprawdziwe informacje. Będzie drugie podejście.

Giełda nie wpuściła funduszu, bo podał we wniosku nieprawdziwe informacje. Będzie drugie podejście.

Synopsis Polska, kontrolowany przez założycieli serwisu e-monety.pl, miał być kolejnym funduszem na giełdzie. Nic z tego — zarząd giełdy odmówił wprowadzenia akcji do obrotu na NewConnect, bo uznał, że bezpieczeństwo inwestorów byłoby zagrożone.

"Zawartość dokumentu informacyjnego, w odniesieniu do działalności i wyników finansowych emitenta oraz spółek, w których posiada udziały, nie pozwala na dokonanie rzetelnej oceny inwestycyjnej emitenta. Niekompletne informacje i sprzeczności zawarte w dokumencie informacyjnym uniemożliwiają jednoznaczną ocenę działalności emitenta oraz potencjału spółek, w które inwestuje. Informacje zawarte w dokumencie informacyjnym są także niespójne z ogólnodostępnymi informacjami zamieszczonymi na stronach internetowych" — czytamy w uzasadnieniu GPW.

Fundusz jest decyzją zaskoczony.

— W czasie rozpatrywania wniosku dostaliśmy tylko jedno pytanie — dotyczyło konsolidacji wyników spółek z portfela. Odpowiedzieliśmy i GPW zgodziła się z naszym stanowiskiem. Nie rozumiemy, dlaczego inne spółki dostają szansę uzupełnienia czy poprawienia wniosku, a nas potraktowano w ten sposób — mówi Magdalena Grzybowska, prezes Synopsis Polska.

W siedzibie funduszu było wczoraj gorąco, bowiem czerwone światło od GPW nie spodobało się inwestorom, którzy w niedawnej emisji powierzyli mu 1 mln zł.

— Mobilizujemy wszystkie siły, aby poprawić wniosek i w ciągu pięciu dni uzupełnić go o wyniki spółek po trzech kwartałach. Liczymy, że to rozwiąże problem. Zależy nam na wejściu na NewConnect ze względu na akcjonariuszy, którzy zainwestowali, licząc, że będziemy spółką notowaną — dodaje Magdalena Grzybowska.

Po ostatniej emisji założyciele kontrolują niespełna 70 proc. akcji. Reszta jest w rękach pięciu firm i dwóch osób fizycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Synopsis zaliczył wpadkę