Szansa na biznes nie tylko w Egipcie

Magdalena Krukowska
11-05-2005, 00:00

Egipcjanie chcą kupować w Polsce zarówno usługi budowlane, jak i maszyny, koks i zioła.

W piątek dobiegnie końca tygodniowa misja handlowa ponad dwudziestu przedsiębiorców z Egiptu, którzy przyjechali do Warszawy szukać partnerów biznesowych, m.in. z branży budowlanej, drzewnej, przemysłu ciężkiego i hutnictwa, chemicznej, medycznej, spożywczej i kosmetycznej. Spotkanie organizuje Egipsko-Polskie Stowarzyszenie Biznesmenów we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i z Wydziałem Handlowym Ambasady Egipskiej w Polsce.

W obrotach handlowych z Egiptem mamy dodatnie saldo (w 2003 r. polski eksport osiągnął 80,6 mln USD). Po wejściu do Unii zostaliśmy objęci instrumentami preferencji handlowych, więc szanse na zwiększenie wymiany są spore. Do Warszawy przyjechali przedsiębiorcy, którzy chcieliby importować z Polski m.in. maszyny, drewno, produkty ze stali, węgiel do produkcji koksu, nawozy i chemikalia dla rolnictwa, pszenicę i jabłka oraz eksporterzy warzyw i owoców, ziół, tekstyliów, granitu i marmuru.

Istnieją szanse włączenia się polskich firm, zwłaszcza budowlanych, w realizację projektów inwestycyjnych Egiptu. Możliwe jest podjęcie wspólnych przedsięwzięć przy eksploatacji i rozbudowie zakładów wytwórczych w Egipcie oraz udział w budowie inwestycji w takich dziedzinach, jak energetyka, motoryzacja, przemysł chemiczny czy ochrona środowiska. Inwestowanie w produkcję na terenie Egiptu jest dobrym punktem dla planujących ekspansję do innych krajów arabskich w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Krukowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Szansa na biznes nie tylko w Egipcie