Szansa na wejście z biznesem do Nevady

  • DI
opublikowano: 15-01-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Młode firmy technologiczne przy wsparciu mentorów mogą rozpocząć działalność w Stanach Zjednoczonych. W tym celu powinny zgłosić się do programu NCBR-NAP.

NCBR-Nevada Acceleration Program czyli (NCBR-NAP) to działanie akceleracyjne adresowane do firm z całej Polski. Ma ono na celu rozwój na rynku amerykańskim młodych, zarejestrowanych w Polsce przedsiębiorstw technologicznych, które zostały wyłonione podczas selekcji. To ostatni dzwonek, aby zgłosić się do programu - nabór trwa tylko do 18 stycznia.

„Młode firmy” według regulaminu programu to takie, których data wpisu do rejestrów KRS/CEIDG na dzień złożenia wniosku do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest nie krótsza niż 6 miesięcy i nie dłuższa niż 3 lata. Program jest skierowany do ambitnych polskich przedsiębiorców o niezbyt długim stażu na rynku, ale posiadających duży potencjał i aspiracje globalnego rozwoju. NCBR-NAP daje im możliwość dostosowania swoich pomysłów biznesowych do wymagań rynku Nevady i - co za tym idzie - otwarcia działalności w Stanach Zjednoczonych oraz pozyskania nowych funduszy na rozwój działalności biznesowej w tym kraju.

– Programów akceleracyjnych na polskim rynku jest wiele. Zdecydowana większość z nich sprowadza się jednak do pozyskiwania przez start-upy funduszy na rozwój. Działanie NCBR jest wyjątkowe z kilku względów. Zapewnia silny element edukacyjno-rozwojowy poprzez kilkumiesięczne wsparcie doświadczonych mentorów, którzy sami wielokrotnie przeszli ścieżkę założenia, rozwoju i wyjścia z firmy na rynku amerykańskim. Mentorzy w sposób indywidualny podchodzą do każdej firmy i doradzają we wszystkich obszarach związanych z przygotowaniem biznesplanu i strategii wejścia na rynek amerykański. Proces ma za zadanie jak najlepiej przygotować firmę do właściwej akceleracji w stanie Nevada, m.in. poprzez cykl spotkań z partnerami biznesowymi i inwestorami – mówi Agnieszka Ratajczak, dyrektor biura współpracy międzynarodowej w NCBR.

Najpierw firmy muszą przejść formalno-merytoryczną weryfikację zgłoszeń do NCBR-NAP oraz pierwszą selekcję w trybie zdalnym, z udziałem mentorów doświadczonych w prowadzeniu akceleracji w Nevadzie. Kolejnym etapem będą spotkania przygotowawcze online, a w marcu intensywny, trzydniowy stacjonarny Bootcamp Warsaw - cykl warsztatów, pracy w grupach, konsultacji eksperckich oraz dyskusji i szkoleń. Po nim przedstawiciele start-upów przygotują multimedialne prezentacje inwestorskie, które zostaną przedstawione podczas tzw. Demo Day. Wtedy NCBR wyłoni 10 start-upów, które wezmą udział w procesie akceleracyjnym w Nevadzie.

Więcej informacji i zgłoszenia: www.gov.pl/web/ncbr/inne-inicjatywy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane