Szczecin buduje kompleks sportowy

opublikowano: 02-07-2018, 22:00

Samorząd planuje wydać 272 mln zł na rozbudowę stadionu piłkarskiego. Właśnie ogłosił przetarg na wykonawcę.

„Milowy krok w stronę nowoczesnego piłkarskiego kompleksu wykonany” — poinformował Urząd Miasta w Szczecinie.

W czerwcu urzędnicy zakończyli przygotowanie dokumentów do ogłoszenia przetargu. Jest to pierwsze postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy inwestycji.

— Zgodnie z przepisami dzień, w którym dokumenty trafiły do Europejskiego Dziennika Zamówień Publicznych — w tym przypadku 29 czerwca — traktujesię jako początek procedury przetargowej. Świadczy o tym choćby fakt, że przetarg ma trwać 40 dni, a jego końcowa data — tj. 9 sierpnia — liczona jest właśnie od 29 czerwca. Nie mamy jednak wpływu na to, kiedy dziennik zamówień przetworzy i opublikuje dokumentację — mówi Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Wykonawcy będą mogli zgłaszać oferty do 9 sierpnia. Na terenach, na których obecnie znajduje się stary stadion miejski, samorząd ma w planach budowę Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym trzech z nawierzchnią hybrydowąi jednego zabudowanego tzw. balonem). Istniejący obiekt, czyli Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, zostanie przebudowany i rozbudowany. Powstaną m.in. nowe trybuny i infrastruktura (parkingi, drogi dojazdowe i chodniki).

— Choć oficjalnie w nazwie zadania użyto sformułowań typu „przebudowa”, „rozbudowa”, to w praktyce będzie to całkowicie nowy obiekt — dodaje Dariusz Sadowski.

— Rodzi się obiekt, którego będą nam zazdrościć inne miasta — mówi Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Bazą dla przyszłego wykonawcy ma być program funkcjonalno-użytkowy przygotowanyprzez Biuro Architektoniczne Dedeco.

— Efekty naszych uzgodnień są bardzo ciekawe i satysfakcjonujące. Teraz wszystko będzie ze sobą spójne i nowoczesne. Budowa całego kompleksu potrwa 36 miesięcy, a sam stadion będzie gotowy po dwóch latach — powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina. Szacunkowy koszt inwestycji to 272 mln zł.

— Zgodnie z deklaracjami Ministerstwa Sportu i Turystyki, Szczecin otrzyma 27-30 mln zł dofinansowania, ale liczymy na więcej — na 80 mln zł. Wniosek w tej sprawie złożyliśmy już do ministerstwa — informuje Dariusz Sadowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Szczecin buduje kompleks sportowy