Szczecin ma nową wyższą szkołę

Karolina Guzińska
opublikowano: 03-03-2000, 00:00

Szczecin ma nową wyższą szkołę

W marcu rozpoczną się pierwsze zajęcia w Wyższej Szkole Zarządzania w Szczecinie. Placówka uzyskała zezwolenie Ministra Edukacji Narodowej oraz wpis do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych. Głównym celem działalności nowej uczelni jest kształcenie w zakresie ekonomii i zarządzania kadry dla małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią ponad 90 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych w Polsce. W regionie szczecińskim wyraźna jest recesja w dużych przedsiębiorstwach. Zmniejszenie inwestycji zagranicznych oraz zapowiedzi redukcji zatrudnienia spowodowały konieczność zwrócenia uwagi na potrzeby kadrowe małego i średniego biznesu. Wyższa Szkoła Zarządzania przygotowała program kształcenia, dzięki któremu studenci zdobywać będą nie tylko wiedzę teoretyczną, ale zostaną również praktycznie przygotowani do pracy na stanowiskach kierowniczych w różnych podmiotach gospodarczych. Będą też potrafili założyć i prowadzić własną firmę. Kadra dydaktyczna i naukowa uczelni ma stały kontakt z przedsiębiorstwami Pomorza Zachodniego, w których pracuje zawodowo lub udziela konsultacji.

Rektorem Wyższej Szkoły Zarządzania w Szczecinie jest prof. dr hab. Wojciech Bąkowski, kierownik Katedry Organizacji i Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego, prowadzący również własną firmę doradczą. KG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szczecin ma nową wyższą szkołę