Szef Fed broni podwyżek stóp

opublikowano: 20-06-2018, 18:40

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell powtórzył swoje wcześniejsze uzasadnienie dla ostatniej podwyżki stóp procentowych, która ma pomóc utrzymać największą gospodarkę świata na zrównoważonej ścieżce rozwoju, powołując się na szerokie poparcie swoich kolegów z amerykańskiego banku centralnego.

Przy niskim bezrobociu i oczekiwanym dalszym jego spadku, inflacji zbliżonej do naszego celu i zgrubnie zrównoważonych zagrożeniach, podstawa przemawiająca za stopniowym wzrostem stopy funduszy federalnych jest silna - powiedział podczas forum Europejskiego Banku Centralnego w Sintrze w Portugalii.

Zobacz więcej

Jerome Powell

Bloomberg

Jego wypowiedź ma miejsce tydzień po tym, jak Fed podniósł stopy po raz drugi w tym roku w odpowiedzi na przyspieszenie wzrostu i spadek bezrobocia. Mediana projekcji urzędników Fedu na temat liczby podwyżek stóp w tym roku również wzrosła do czterech z trzech.

W obecnych warunkach znaczna niepewność dotyczy procesu tworzenia polityki pieniężnej – powiedział Powell. Dodał, że obecnie postrzega luki w stabilności finansowej USA jako umiarkowane. 

Podczas gdy niektóre ceny aktywów są wysokie według standardów historycznych, nie widzę wyraźnych oznak nadmiernego zadłużania się lub dźwigni – wyjaśnia szef Fed.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu