Szef Fed poprawił nastroje inwestorów

Przemysław Barankiewicz
25-01-2002, 00:00

We czwartek inwestorów w USA nie zawiódł Alan Greenspan, szef banku centralnego i numer 1 światowych finansów w jednej osobie. W wypowiedzi przed senatem podkreślił on, że gospodarka USA zaczyna się umacniać.

Bardzo dobre nastroje panowały wśród producentów oprogramowania i światłowodów. Spowodowały je dobre wyniki Siebel Systems i Corninga, potentatów obu branż. Gwiazdą sesji okazały się jednak papiery EMC, lidera na rynku przechowywania danych. Po niewielkiej stracie kurs spółki zyskał 15 proc.

Ze spółek zgrupowanych w indeksie Dow Jones wyróżniał się Eastman Kodak. Jego 5-proc. zwyżkę spowodowały lepsze od prognoz wyniki, chociaż firma oczekuje trudności w 2002r. Nieco słabszy był w czwartek sektor biotechnologiczny. Wiodący na rynku Amgen lekko rozczarował Wall Street rezultatami w IV kwartale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szef Fed poprawił nastroje inwestorów