Sześć firm ubiega się o kontrakt na SZA

Adam Brzozowski
opublikowano: 05-12-2001, 00:00

Do pierwszego etapu przetargu na system zarządzania autobusami, ogłoszonego przez Miejskie Zakłady Autobusowe, zgłosiło się 6 firm, których oferty rozpatrywane są przez komisję.

Trwa pierwszy etap przetargu na dostarczenie i wdrożenie w Miejskich Zakładach Autobusowych — systemu zarządzania autobusami, który będzie istotnym podsystemem Centrum Zarządzania Ruchem (CEZAR) w stolicy. Komisja przetargowa MZA rozpoczęła wstępną kwalifikację ofert, które zostały złożone przez: giełdową spółkę Softbank, firmę Prokom Software, (która wdrażała system komputerowy w ZUS), Winuel z Wrocławia (jej udziałowcami są Emax oraz Polskie Sieci Elektroenergetyczne), Electronic Traffic Etra z Hiszpanii (spółka odpadła z przetargu na CEZAR), niemiecką firmę TTI System oraz warszawski Computerland, który zamierza współpracować z Siemensem, jako podwykonawcą prac.

Koszt inwestycji nie został ujawniony. Środki na jej sfinansowanie zostaną ustalone za 1-2 tygodnie, kiedy stolica zatwierdzi wieloletni plan inwestycyjny.

Pracujący w sposób ciągły SZA będzie lokalizował poruszające się po stolicy autobusy, czuwając nad zgodnością ich kursowania z rozkładami jazdy. Komputer zarządzający systemem będzie rozpatrywał odchylenia od normy w czasie przejazdu autobusu i proponował możliwości rozwiązań problemu.

Według przedstawicieli MZA, system powinien zostać zbudowany metodą projektową: pierwsza faza obejmie niezbędne analizy, następnie wykonany zostanie prototyp, w kolejnej ruszy budowa konstrukcji systemu, a ostatnim etapem — planowanym na październik 2004 r. — będzie jego wdrażanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu