Sześć ofert na Pisz

AT
22-10-2008, 00:00

Paged Sklejka jest jedną ze spółek zainteresowanych kupnem Sklejki Pisz. Na zaproszenie skarbu państwa wpłynęło sześć odpowiedzi.

Paged Sklejka jest jedną ze spółek zainteresowanych kupnem Sklejki Pisz. Na zaproszenie skarbu państwa wpłynęło sześć odpowiedzi.

Przejęciem Sklejki Pisz zainteresowane są: Paged Sklejka, Zakłady Tworzyw Sztucznych ERG w Pustkowie, Sanwil Holding, Zakłady Przemysłu Sklejek Biaform z Białegostoku, Domex Okna i Drzwi z Białegostoku i Grupa Inwestycyjna Sklejka z Pisza — podało Ministerstwo Skarbu Państwa.

Paged Sklejka, spółka należąca do grupy Paged, już wcześniej sygnalizowała swoje potencjalne zainteresowanie wzięciem udziału w prywatyzacji Sklejki Pisz.

Według danych 2007 r., Paged Sklejka jest największym w Polsce producentem sklejki, z ponad 30-procentowym udziałem w rynku. Druga jest właśnie Fabryka Sklejek Pisz.

Minister skarbu ogłosił pod koniec września zaproszenie do rokowań w sprawie kupna 85 proc. akcji spółki Sklejka Pisz. Do 7 listopada resort skarbu poinformuje każdego z oferentów o dopuszczeniu do kolejnego etapu. Ministerstwo może wybrać jednego lub kilku inwestorów. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sześć ofert na Pisz