Szkodliwy paraliż

Konfederacja Lewiatan
opublikowano: 17-12-2015, 22:00

Komentarz Konfederacji Lewiatan

Prawo i Sprawiedliwość wniosło projekt nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, który bardzo szybko zostanie przeforsowany i wejdzie w życie. Zdaniem Konfederacji Lewiatan, zawarte w tej ustawie rozwiązania sparaliżują pracę TK, co przełoży się na zwiększenie ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej i zmniejszy zainteresowanie inwestycjami w Polsce.

Jako reprezentatywna organizacja pracodawców wielokrotnie zwracaliśmy się do TK o rozstrzygnięcie istotnych problemów prawnych. Dla przedsiębiorców jakość i stabilność prawa stanowią podstawę podejmowania decyzji inwestycyjnych i finansowych.

Związany z nową ustawą brak przewidywalności powoduje, że trudno w sposób odpowiedzialny prowadzić działalność gospodarczą i planować długoterminowe działania. Ograniczenie inwestycji szybko przełoży się na spadek tempa wzrostu gospodarczego Polski i ograniczenie powstawania nowych miejsc pracy. Ponadto przy tak ważnej ustawie konieczne są konsultacje, dyskusja i rzetelna ocena skutków regulacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konfederacja Lewiatan

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu