Szkolenia i studia za pieniądze Unii

DCZ
opublikowano: 24-04-2009, 00:00

Prawie połowa z 1100 złożonych wniosków o dotacje unijne dotyczy szkoleń otwartych.

Prawie połowa z 1100 złożonych wniosków o dotacje unijne dotyczy szkoleń otwartych.

Z funduszy Unii Europejskiej można również dofinansować szkolenia zamknięte. Takich wniosków przedsiębiorcy złożyli ponad 340 wniosków. Natomiast na dołożenie unijnej kasy do studiów podyplomowych wpłynęło ponad 170 wniosków.

Łączna wartość dofinansowania, o jaką wnioskowali projektodawcy, wynosi ponad 2,1 mld złotych. To ponadczterokrotnie przekracza dostępny na ten rok budżet, który wynosi 509 mln złotych.

Złożone przez przedsiębiorców wnioski są teraz oceniane od strony formalnej. Procedura ta powinna się zakończyć pod koniec kwietnia. Nabór wniosków, który skończył się w marcu, był jedynym w tym roku. Składali je zarówno organizatorzy szkoleń otwartych, przedsiębiorcy, którzy zamierzają szkolić swoich pracowników na szkoleniach zamkniętych, jak i organizatorzy takich szkoleń adresowanych tylko do pracowników konkretnej firmy, a także uczelnie wyższe, organizujące studia podyplomowe. Lista projektów, które otrzymają dofinansowanie, będzie znana w lipcu. Szkolenia za unijne pieniądze z nowej listy rozpoczną się zatem zapewne dopiero na przełomie III i IV kwartału tego roku.

Ale chętni do podnoszenia kwalifikacji mogą już teraz skorzystać z usług firm szkoleniowych, które oferują dofinansowane szkolenia. W ubiegłorocznym konkursie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała bowiem dofinansowanie ponad 200 projektom szkoleniowym i studiom podyplomowym.

Więcej informacji o projektach, na które rozpoczęły się rekrutacje, można uzyskać na stronie internetowej PARP w zakładce "szkolenia" — bezpośredni link: www.parp.gov.pl/index/index/103.

2,1

mld zł O takie w sumie dofinansowanie szkoleń wnioskowali ich projektodawcy...

509

mln zł ...a taki jest dostępny na ten rok budżet unijnych dopłat do organizowanych w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu